Peşəkarlarla görüş həmişə sevindirir!
Otelin işçisi kimi həmkarlarımızın təklifləri və yenilikləri, onların müştəriləri cəlbetmə üsulları və imkanları, eləcə də bütün qonaqların oteldə rahat qalması ideyaları ilə maraqlandım. Eyni zamanda, yerli və xarici şirkətlərin nümayəndələrinə otelimiz və malik olduğumuz imkanlar barədə məlumat verdim. Perspektivli əməkdaşlıq vəd edən bir çox maraqlı görüşlərim oldu.
Sərgi ümidlərimi doğrultdu. Burada dəyərli məlumatlar aldım. Ancaq biz həmişə daha çox şey istəyirik. Bunlar, ilk növbədə, öz turistlərini Azərbaycana göndərməkdə maraqlı olan şirkətlərdir. Ayrıca tibbi turizm sektoru, sanatoriyalar və kruiz şirkətləri diqqətimi cəlb etdi. Gələn il Avropa şirkətlərinin daha çox iştirakını gözləyirik.
Sərgiyə yalnız peşəkar maraq üçün deyil, həm də potensial turist qismində gəldim. Qarşıda yay tətili vaxtıdır və biz artıq mümkün tətil yerlərini planlaşdırırıq. Bu baxımdan bir sıra maraqlı təkliflər də tapdım. Xüsusilə, Malayziyaya, Özbəkistana, Avropanın bir sıra ölkələrinə səfər etməyi çoxdan arzulamışam. Sonuncular sərgidə çox geniş şəkildə təqdim olunmasa da, qalan istiqamətlər üzrə səyahətin mümkün planlaşdırılması barədə artıq anlayışım var.

Встреча с профессионалами всегда радует!
– Как сотрудника отеля, меня интересовали предложения и инновации наших коллег, их способы и возможности привлечения клиентов, а также идеи комфортного пребывания в отеле всех гостей. Одновременно я рассказывала представителям отечественных и иностранных компаний о нашем отеле и тех возможностях, которыми обладаем мы. У меня прошло много интересных встреч, обещающих перспективное сотрудничество.
Мои надежды выставка оправдала. Я получила здесь ценную информацию. Но нам всегда хочется чего-то большего. Это, прежде всего, компании, заинтересованные в отправке своих туристов в Азербайджан. Отдельно мое внимание привлек сектор медицинского туризма, санатории, а также круизные компании. Ждем на следующий год более массового участия европейских компаний.
Я пришла на выставку не только ради профессиональной заинтересованности, но и в качестве потенциального туриста. Впереди пора летних отпусков, и мы уже планируем возможные места отдыха. В этом плане нашла также ряд интересных предложений. В частности, давно мечтаю посетить Малайзию, Узбекистан, ряд стран Европы. И если последние были представлены на выставке не очень широко, то по остальным направлениям уже есть понимание возможного планирования поездки.