Peşəkarlarla görüş həmişə sevindirir!
Otelin işçisi kimi həmkarlarımızın təklifləri və yenilikləri, onların müştəriləri cəlbetmə üsulları və imkanları, eləcə də bütün qonaqların oteldə rahat qalması ideyaları ilə maraqlandım. Eyni zamanda, yerli və xarici şirkətlərin nümayəndələrinə otelimiz və malik olduğumuz imkanlar barədə məlumat verdim. Perspektivli əməkdaşlıq vəd edən bir çox maraqlı görüşlərim oldu.
Sərgi ümidlərimi doğrultdu. Burada dəyərli məlumatlar aldım. Ancaq biz həmişə daha çox şey istəyirik. Bunlar, ilk növbədə, öz turistlərini Azərbaycana göndərməkdə maraqlı olan şirkətlərdir. Ayrıca tibbi turizm sektoru, sanatoriyalar və kruiz şirkətləri diqqətimi cəlb etdi. Gələn il Avropa şirkətlərinin daha çox iştirakını gözləyirik.
Sərgiyə yalnız peşəkar maraq üçün deyil, həm də potensial turist qismində gəldim. Qarşıda yay tətili vaxtıdır və biz artıq mümkün tətil yerlərini planlaşdırırıq. Bu baxımdan bir sıra maraqlı təkliflər də tapdım. Xüsusilə, Malayziyaya, Özbəkistana, Avropanın bir sıra ölkələrinə səfər etməyi çoxdan arzulamışam. Sonuncular sərgidə çox geniş şəkildə təqdim olunmasa da, qalan istiqamətlər üzrə səyahətin mümkün planlaşdırılması barədə artıq anlayışım var.

It is always good to meet professionals!
- As a hotel employee, I was interested in what our colleagues have to offer and how they attract customers, as well as how to ensure all of our guests have a comfortable stay in the hotel. At the same time, I told local and foreign tour agency reps about our hotel and the capabilities we can offer. I had multiple interesting meetings, quite promising in terms of cooperation.
The exhibition has come up to my expectations; I obtained plenty of valuable information (although I wanted even more). First, it concerns companies interested in sending their tourists to Azerbaijan. My attention was also drawn to medical tourism, health resorts, and cruise companies. I expect European companies to be more active next year.
Not only did I come to the event as a professional, but I also wanted to scout potential destinations as a tourist. The summer vacation season is near, and we are already looking for places to go. I did find a few places of interest; notable, it has always been my dream to visit Malaysia, Uzbekistan, and some European countries. While the latter were not widely represented at the exhibition, I have already understood how to plan a travel to the former.