Sərgi bir çox gənc mütəxəssisləri cəlb edir
- Mən turizm agentliyində əməkdaşlıq edirəm və Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetində təhsil alıram. Turizm sərgilərinin keçirilməsini bu sahə ilə bağlı bütün təşkilatların və şirkətlərin fəaliyyətində mühüm amil hesab edirəm. Fikrimcə, AITF sahə üzrə bütün mütəxəssislər, eləcə də ixtisaslaşmış təhsil müəssisələrinin tələbələrinin mütləq gəlməli olduğu yerdir.
Sərgini universitetimizin bir qrup tələbəsi ilə birlikdə ziyarət etdik və qeyd etməliyəm ki, öyrəndiyimiz peşə haqqında biliklərimizi genişləndirən çoxlu faydalı məlumatlar aldıq. Bu və ya digər istiqamətlərin, ölkələrin, şəhərlərin necə təmsil olunması, dövlət təşkilatlarının və özəl şirkətlərin turizm potensialını necə təqdim etməsi hər kəsin marağına səbəb oldu.
Düşünürəm ki, sərgilərdə iştirak məhsulunuzu ən cəlbedici şəkildə təqdim etmək təcrübəsini və bacarığını təcəssüm etdirir. Bakı sərgisinin iştirakçıları bunu bacardılar. Sərgidə turizm sənayesinin nümayəndələri ilə təşkil olunmuş panel görüşündə də iştirak etdik, onların biznes təcrübəsi və turizm sənayesinin inkişafı və gənc nəslin burada iştirakı ilə bağlı fikirləri ilə tanış olduq.

Выставка привлекает множество молодых специалистов
- Я сотрудничаю в турагентстве и учусь в Азербайджанском Университете туризма и менеджмента. Проведение туристических выставок считаю важным фактором деятельности всех связанных с этой отраслью организаций и компаний. AITF, на мой взгляд, является обязательной площадкой посещения для всех профессионалов отрасли, а также студентов профильных учебных заведений.
Выставку мы посетили с группой студентов нашего университета, и должен отметить, получили много полезной информации, расширившей объем наших знаний изучаемой профессии. То, как представлены те или иные направления, страны, города, как презентуют туристический потенциал государственные организации и частные компании, привлекло всеобщий интерес.
Думаю, участие в выставках подразумевает опыт и умение представить свой продукт в лучшем привлекательном свете. Участники бакинской выставки сумели это сделать. Мы приняли также участие в организованной на выставке панельной встрече с представителями туристической отрасли, познакомились с их опытом ведения бизнеса и взглядом на развитие туристической отрасли и участии в нем молодого поколения.