Sərgi bir çox gənc mütəxəssisləri cəlb edir
- Mən turizm agentliyində əməkdaşlıq edirəm və Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetində təhsil alıram. Turizm sərgilərinin keçirilməsini bu sahə ilə bağlı bütün təşkilatların və şirkətlərin fəaliyyətində mühüm amil hesab edirəm. Fikrimcə, AITF sahə üzrə bütün mütəxəssislər, eləcə də ixtisaslaşmış təhsil müəssisələrinin tələbələrinin mütləq gəlməli olduğu yerdir.
Sərgini universitetimizin bir qrup tələbəsi ilə birlikdə ziyarət etdik və qeyd etməliyəm ki, öyrəndiyimiz peşə haqqında biliklərimizi genişləndirən çoxlu faydalı məlumatlar aldıq. Bu və ya digər istiqamətlərin, ölkələrin, şəhərlərin necə təmsil olunması, dövlət təşkilatlarının və özəl şirkətlərin turizm potensialını necə təqdim etməsi hər kəsin marağına səbəb oldu.
Düşünürəm ki, sərgilərdə iştirak məhsulunuzu ən cəlbedici şəkildə təqdim etmək təcrübəsini və bacarığını təcəssüm etdirir. Bakı sərgisinin iştirakçıları bunu bacardılar. Sərgidə turizm sənayesinin nümayəndələri ilə təşkil olunmuş panel görüşündə də iştirak etdik, onların biznes təcrübəsi və turizm sənayesinin inkişafı və gənc nəslin burada iştirakı ilə bağlı fikirləri ilə tanış olduq.

Samir Abdullayev, Manager, BakuTeam Travel
- I work in a tour agency and study at the Azerbaijan Tourism and Management University. I believe tourism exhibitions represent an important aspect of any entity or company operating in this field. AITF, I think, is the venue of choice for all professionals in the field, as well as for students of specialized education facilities.
I visited the exhibition as part of our student team and, I must say, we obtained quite a lot of useful information that expanded our knowledge about the field we are studying. It was quite interesting to see how they presented various destinations, tourism potential, state companies, or private entities.
I believe it takes experience and the ability to present a product in the best light to participate in exhibitions, and they actually made it happen here. We also took part in a panel meeting with tourism industry reps and heard about how they do business and what they think about the development of tourism and engagement of youth.