Sərgini genişləndirməli və daha çox xarici şirkətləri dəvət etməliyik
Mən uzun illərdir ki, turizm sahəsində çalışıram və AITF sərgisini daim ziyarət edirəm. Çox şadam ki, bir qədər fasilədən sonra sərgi  yenidən keçirilir. Sərgidən hər zaman köhnə dostlarla görüşmək və yeni şirkətlər və istiqamətlər ilə tanış olmaq üçün müəyyən gözləntilərimiz var. Sərgi bir daha ümidlərimizi doğrultdu. Maraqlı görüşlərimiz və perspektiv danışıqlarımız oldu.
Turizm Agentliyinin direktoru kimi deyə bilərəm ki, müştərilərimiz həmişə yeni istiqamətlərlə maraqlanır və burada sərgidə bu turizm mövsümündə bölüşməyə hazır olduğumuz bir sıra yeni turizm məhsulları tapdıq. Əvvəllər birbaşa aviareyslərin olmadığı bir sıra ölkələrə birbaşa uçuşların açılması, şübhəsiz ki, imkanlarımızı genişləndirəcək.
Ümumiyyətlə, qeyd etmək istərdim ki, sərgilər istənilən sahə üçün çox vacibdir, lakin xüsusilə turizm üçün! Bu tədbirin istənilən xarici iştirakçısı səfərinin işgüzar hissəsi ilə yanaşı, ölkəmizlə də təmasda olur. Deməli, o, həm də şəhərimizi, mədəniyyətimizi, mətbəximizi və s.-ni nümayiş etdirə biləcəyimiz potensial bir turistdir. Hətta öz ölkələrinə turistləri cəlb etmək məqsədilə sərgiyə gələn ev sahibi şirkətlər gələcəkdə "əks istiqamətdə" adlanan hərəkət haqqında düşünür.
Ona görə də, sərgini genişləndirməli və daha çox xarici şirkətləri dəvət etməliyik. Bu, avtomatik olaraq ölkəmizə cəlbedici turizm istiqaməti kimi müsbət reytinq gətirir.

We should expand the exhibition and invite more foreign companies
I have worked in tourism for many years, and I am always glad to visit AITF. I am glad it is back after some interruption. It always gives us hopes to meet old friends, establish contacts with new business partners, and discover new destinations. One more time, the event has lived up to our expectations; we held interesting meetings and promising talks.
As the director of a tour agency, I can safely say our customers are always interested in new destinations, and it is here that we have found some new tourism products we are happy to share with them during this tour season. New flights to countries we haven't been connected to would undoubtedly expand our capabilities.
Overall, I must say exhibitions are important for any industry but twice as important for tourism. For any foreign guest of such event, apart from the business aspect of their visit, also gets immersed in our environment. That is, they become potentials tourists to whom we could show our city, culture, cuisine and many many more. Even inbound tour operators that attend the exhibition to attract tourists to their countries are thinking to potentially move 'in the opposite direction'.
We therefore should expand the exhibition and invite more foreign companies. Which automatically helps our country gain some points as an attractive tourist destination.